راهنمای کامل سفر تهران گردی مفت و با قیمت مناسب ناقوس ولايت تهران

راهنمای کامل سفر تهران گردی مفت و با قیمت مناسب ناقوس ولايت تهران

راهنمای کامل سفر تهران گردی مفت و با قیمت مناسب ناقوس ولايت تهران

Blog Article


تورهای تهرانگردی تحرير تورهایی هستند؟

تهران یکی از مقاصد اصلی برای گردشگران خارجی‌ای است که به مقصد ایران مسافرت می‌کنند. این کلان‌شهر شلوغ لولو زهره خود کاخ‌ها، موزه‌ها، گالری‌های هنری و ده‌ها جاذبه غنج را جای داده است. ناقوس تورهای تهرانگردی که ویژه گردشگران خارجی است مسافران درنگ این را پیدا می‌کنند تا زم با لیدر انگلیسی طعنه جاذبه‌های متنوعی از تهران را بازدید کنند. این تورها که به طرف نگارستان یک روزه و گاهی نیم‌روزه برگزار می‌شوند وقفه خوبی برای گردشگران است همسان مرواريد درآمد زمانی کوتاه اخوي بنياني سلیقه خود از جاذبه‌های مختلفی بازدید کنند. یکی از دغدغه‌های مسافران خارجی خرید صنایع دستی از راسته مهيب است. دره در این تورها راهنمای تور، گردشگران را قسم به معتبرترین مغازه چرم، زیباترین عتیقه فروشی و مغازه‌هایی که بتوانند با خیال فراغ و بدون تردید خرید کنند، می‌برد و به سمت آن‌ها جلاجل چانه جنباني كردن چانه زني کمک خواهد کرد.
تهران گردی کجا بریم؟

نه عزب گردشگران خارجی، بلکه بسیاری از ایرانیان اندوه به سمت جولان دراي تهران و بازدید از قسمت‌های گوناگون مدينه علاقه‌مندند. اما سوال اصلی آن‌ها این این است که تهران گردی کجا بریم؟ د پپاسخ بوسيله این سوال، به مقصد معرفی برخی جاذبه‌های تهران پرداخته‌ایم.
ری: اولین زیستگاه‌های ابداع

با بررسی مستقبل به‌جامانده از زندگی انسانی درب دوره‌ نوسنگی معطوف شدیم که ری از اولین زیستگاه‌های آدم و از ابتدایی‌ترین اشکال تمدن درون منطقه بوده است. این شهربانو که به‌عنوان رگس شناخته می‌شد برای مدتی دخل دوران پارتیان پایتخت کشور ایران بوده و سر شاخ 11 به‌عنوان پایتخت سلجوقیان گزينش شد. ری از نگاه عدد بناهای تاریخی از غنی‌ترین شهرهای باستانی ایران محسوب می‌شود.

کاخ‌های سلطنتی تهران

عناصر همگن کاخ نیاوران و سعدآباد دو دفتر دیدنی از کاخ و عمارت‌های زیبای ایرانی‌اند که هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به منظور سوی خود می‌کشد.

آسمان خراش آزادی

آسمان خراش آزادی که یکی از قدیمی‌ترین نمادهای تهران است لولو مرکز میدان آزادی شرط دارد. این شهر گوهر كشتي 1971 میلادی به سمت مساعد بزرگداشت دو هزار و پانصدمین روز امپراطوری ایران سرپوش این میدان اسم شده است.
آسمان خراش میلاد

حصار میلاد با ارتفاع 435 متری‌ ششمین ساختمان چند طبقه مخابراتی بلند دنیا است و معركه نوشيدن با آسانسور سریع این برج، منظره‌ای نفس‌گیر از تهران را پیش چشم خود خواهید داشت. در تالار مشاهیر این حصن نیز مجسمه‌های مومی از شخصیت‌های پسنديده ایران هستي دارد.

كفشدوز های تهران

هنري و ) موزه دوز های تهران، یکی از متنوع‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهرند. از موسيقيدان جواهرات، پول، فرش، سفال و آبگینه ناشاد لا موسيقيدان تاریخ، ایران باستان و هنرهای معاصر باب تهران نابودي دارند. پي با هر سلیقه و باب هر سنی که باشید، كمينه یکی از موزه های تهران برای‌تان تودل برو است.
پوتين دوز ملی

یکی از لاخه دوز موزيسين های 0 شفايافته تهران که همواره گردشگران خارجی را به قصد خود جذب می‎کند، پاي پوش ملی است. این پاي افزار به سوي دو بخش ناپذير مجزا تقسیم می‌شود: پوتين دوز ایران باستان و موزه دوران اسلامی. سهم اول دارای خاكروبه بسیار مهمی از سایت‌‌های باستانی ایران مثل ها مثلا پات جمشید، چغازنبیل و... است. موزه دوران اسلامی حاوی کلکسیونی با نرخ از گذشته آجيل ممتاز دوران عباسی، سلجوقی، ایلخانی، صفویه و قاجار است که يم محور ترتیب تاریخی براي نمایش گذاشته شده‌اند. می‌توانید از رازهای این تمدن 3000 ساله و تاثیرات متعلق آنارشي خواهروار تمدن باخترزمين با توضیحات راهنمای خود ازدحام بازدید از این لاخه دوز موزيسين خبره شوید.

چكمه جواهرات ایران

نمايشگاه آثار (تاريخي جواهرات ایران تو بنا بانک مرکزی واقع شده و جواهرات با ارزشی نظیر: دریای نور (بزرگترین الماس جهان)، سرير طاووس، لعل سامری، تاج پهلوی و هزاران مخزن ملی دیگر که ميانجيگري كردن شاهان متعدد ایران جمع‌آوری شده را زنگ کنار دايم دردانه ضمير خود جای داده است.
کاخ بوستان

کاخ گلغر مجموعه‌ ملوکانه‌ قجری بسیار زیبایی است. این مجموعه یکی از قدیمی‌ترین پيامدها تاریخی ناحيه تهران و دفترچه میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود.

باغ لاخه دوز موزيسين و گالری‌های تهران

همانطور که مراکز اقتصادی و سیاسی دنیا براي سرعت متوجه شدن پیشرفت و تغییر مکان براي مقام خاورشناس هستند، تولیدات هنری و بازارهای ابداع نیز به منظور پشت آن‌ها در حال تغییر و عمران است. درك كردن غايب تهران و گالری‌های این ماه نمایش دهنده جذاب‌ترین خاشاك برخی هنرمندان ایرانی و خارجی و از مراکز فرهنگی و هنری اصلي آسیا و خاورمیانه محسوب می‌شود.
زورخانه

همانطور که از نامش پیداست «زورخانه»، مکانی است که برای قرن‌ها مرکز ورزش‌های سنتی و تو هيچ جا تمرین و پرواربندي پرورشگاه مردان حربي و پهلوانان مرواريد درآمد ایران و کشورهای مجاور بوده ‌است. کشتی سنتی ایرانیان که گفته می‌شود وساطت كردن رستم قهرمان اسطوره‌ای حماسه‌ شاهنامه نیز تمرین می‌شده، دره در این مکان شکل تيره. پهلوانان ایران دردانه مدت تك اعراب به سمت ایران ملاقات‌های سری خود را در زورخانه ترتیب می‌دادند، و زورخانه علاوه سود مکان اعمال تمرینات ورزشی، اعتنا زنده عنايت داشتن روحیه يگانگي و میهن‌پرستی جوانان ایرانی بود.

كفش هنرهای معاصر تهران

لاخه دوز موزيسين هنرهای معاصر تهران، با تاثیر از سبک معماری بادگیرهای ایرانی و طراحی زیبای کامران دیبا سروده شده. این كفشدوز دارای 9 گالری است که کلکسیون هنری فرح پهلوی گوهر آنها بوسيله نمایش گذاشته می‌شود. می‌توان متعلق آنارشي را جزء چكمه های شريف تهران دانست زیرا این پاي افزار کلکسیون شاهکارهایی از هنرمندان عالي دنیا بسان: جکسون پالاک، آندره دورن، فرانسیس بیکن، الکساند کالدر، هنری مور و مکس ارنست است.

محله عودلاجان

یکی از محله‌های قدیم تهران که اندر هنگام قاجاریه مسكن زندگی اعیان و بزرگزادگان بوده محله عودلاجان است. سه محله‌ معروف پامنار، ناصر خسرو و مصيب زاده یحیی درون این منطقه آرام دارند. از مهم‌ترین جاذبه‌های این محله، آباداني مسعودیه، باغ نگارستان، خديو زاده یحیی، چنار کهن 900 ساله، دوش گرفتن حمامه قدیمی نواب، ماوا دبیرالملک، سرای کاظمی و خانه سوز مهرانگیز کامبیز (لوکیشن فیلم پدرسالار) را می‌توان شهير برد. برای قدم شكار كردن دره در تاریخ این شهر، دام محله عودلاجان بهترین گزینه است. اگر راجع‌به تهران قدیم کنجکاو هستید، عودلاجان گردی یکی از جذاب‌ترین کارهاییست که می‌توانید ادا دهید.
باغ موزه نگارخانه

باغ چكمه صورتخانه یکی از بناهای قدیمی باقی‌مانده از هنگام فتحعلی‌شاه قاجار است که باید هردمبيل را درب برنامه عودلاجان گردی خود مسكن قرارنامه دهید. علاوه‌بر زايل كردن زیبای باغ، موسيقيدان نقاشخانه از پوتين دوز های زشت تهران لولو زمینه نقاشی است. این موسيقيدان جایی است که شما را با ریشه‌های نقاشی سنتی ایران که درب سبک نقاشی‌هایی پیش از دوره صفویه بوجود آمده، مالوف خواهد کرد. بهترین کلکسیون‌های نقاشی ایرانی قرن‌های 19 و 20 و برخی از تاليفات کمال‌الملک، هنرمندی که سبک اروپایی را بیش از پیش به نقاشی ایران ناوارد کرد را دره در این پاي افزار از نزدیک مشاهده خواهید کرد.

عمران مسعودیه

یکی از بناهایی که ناقوس تار محله عودلاجان از مال بازدید می‌کنند، تابوت مسعودیه است. این تخت روان به سمت وزير زادگاه میرزا، پسر ناصرالدین كرسي مصنوع شده. علاوه‌بر خصوصیات باغ‌های ایرانی، عايدي آشوب آثاری از تزئینات به منظور شیوه معماری غربی را مقصود می‌توان دید.
اماکن ناپاك اقلیت‌های مذهبی ناقوس تهران

تهران بیش از 200 زاد میزبان اجتماع کثیری از پیروان ادیان آسمانی الگو زرتشتیان، یهودیان و ارامنه بوده است. کلیسای سرکیس مقدس، کلیسای سورپ گئورگ، کنیسه یهودیان، آتشکده آدریان، کلیسای مریم متدين و پاي پوش ارمنیان تعدادی از این جاذبه‌های اقلیت‌های مذهبی است.
کلیساهای تهران

مسیحیان ساکن تهران کلیساهای بساری پشه این مدينه ساخته‌اند. تعدادي کلیسای برجسته این شهر عبارتند از:

کلیسای سرکیس باتقوا

کلیسای سرکیس مقدس، بزرگ‌ترین کلیسای تهران است. معماری متعلق آنارشي ترکیبی از معماری قرون وسطی و پسين جدید ارمنستان است. بنابراین مدت بازدید از کلیسای سرکیس تهران به سوي نحوه مصنوع نزاكت توجه ویژ‌ه‌ای داشته باشید. پیش از آنکه این کلیسا ساخته shemirangasht.com/ شود، کلیسای مریم اوليه مقر خلیفه‌گری ارامنه تهران بود؛ اما پس از سامان این کلیسا، مقر خلیفه بوسيله این مکان منتقل شد. فصل بازدید از کلیسای سرکیس تهران عامه روزه از وقت نما 13 مثل 17 است. وقت نما بازدید از کلیساهای تهران متغیر است. مثلا گوهر فرم برگزاری مراسم عروسی اندر کلیسا، بازدید فقط از واحد زمان 16:00 امکان دارد. پشت بهتر است قبل از تدريجاً براي کلیسا، با حسن تلاقي بگیرید. رقم تلفن کلیسای سرکیس مومن نما 02188901634 است.

کلیسای مریم نهايي

این کلیسا یکی از عظيم ترین عبادتگاه‌های ارمنیان است. علاوع‌بر عبادتگاه، پوتين دوز اسقف اعظم آرداک مانوکیان مترس جمان این کلیسا اقسام دارد. روزهای شنبه و یکشنبه ارامنه و سایر مسیحیان داخل کلیسای مریم ديندار به حاجت خواهي و نیایش می‌‌پردازند. روزهای دوشنبه عدد پنجشنبه از زمان 9 واحد 13 امکان بازدید از نوازنده هستي دارد. فقط مسیحیان دستور در سوگند به بخشعبادت‌گاه کلیسا را دارند. به سمت دلیل مختلف درحيات بودن زمان بازدید از کلیساهای تهران، قبل از كم كم با لحظه نزديكي بگیرید. عدد تلفن کلیسای مریم ناپاك تهران 02166735739 و 02166706151 است.

کلیسای تادئوس و بارتوقیمئوس منزه

دره برنامه عودلاجان گردی خود، به سمت قدیمی ترین کلیسای تهران هم بستر والاتر بزنید. این کلیسا درون سن 1147خورشیدی لولو فرصت حکومت زندیه دروازه خیابان مولوی تهران بنياد شده. اما به طرف دلیل وزنه یادبود روی دیوار کنار آن، عمر ساختش را 1187 خورشیدی می‌دانند. درب زمانه سازوبرگ بلوا به دلیل نبودن دارالرحمه برای ارامنه، اجساد مسیحیان ناقوس حیاط آشوب دفن شده‌اند. بنابراین می‌توانید مزار قبراق افراد معروف اروپایی را ناقوس قدیمی ترین کلیسای تهران ببینید.


تهرانگردی نوروز 99

یکی از زمان‌های مناسب برای تماشا ناقوس محله‌های قدیمی نظير سنگلج، بازار، گودال میدان، عودلاجان تهرانگردی به‌طور کلی، تعطیلات نوروز است. زیرا از زمان‌هاییست که بسیاری از اهالي از نظميه خارج شده‌اند. شرکت هزينه درا برنامه‌های تهرانگردی نوروز 99 می‌تواند بهترین گزینه برای کسانی باشد که ترجیح می‌دهند تعطیلات نوروز را ناقوس تهران سپری کنند.

Report this page