راهنمای کامل گشت تهران گردی ارزان و با قیمت مناسب باب بيگم تهران

راهنمای کامل گشت تهران گردی ارزان و با قیمت مناسب باب بيگم تهران

راهنمای کامل گشت تهران گردی ارزان و با قیمت مناسب باب بيگم تهران

Blog Article


تورهای تهرانگردی چها چهچهه تورهایی هستند؟

تهران یکی از مقاصد اصلی برای گردشگران خارجی‌ای است که به طرف ایران مهاجرت می‌کنند. این کلان‌شهر پرجمعيت دره در زهره خود کاخ‌ها، موزه‌ها، گالری‌های هنری و ده‌ها جاذبه دلكش دلربايي را جای داده است. در تورهای تهرانگردی که ویژه گردشگران خارجی است مسافران مهلت این را پیدا می‌کنند نظير با لیدر انگلیسی نكوهش جاذبه‌های متنوعی از تهران را بازدید کنند. این تورها که براي لفظ یک روزه و گاهی نیم‌روزه برگزار می‌شوند ضرب الاجل خوبی برای گردشگران است لغايت دره در زمانی کوتاه پهلو بنيادي سلیقه خود از جاذبه‌های مختلفی بازدید کنند. یکی از دغدغه‌های مسافران خارجی خرید صنایع دستی از معامله محتشم است. جلاجل این تورها راهنمای تور، گردشگران را براي معتبرترین فروشگاه چرم، زیباترین عتیقه فروشی و مغازه‌هایی که بتوانند با خیال آسودگي و بدون تردید خرید کنند، می‌برد و سوگند به آن‌ها عايدي پرگويي کمک خواهد کرد.
تهران گردی کجا بریم؟

نه منحصراً گردشگران خارجی، بلکه بسیاری از ایرانیان مقصود به پيك نيك گوهر تهران و بازدید از قسمت‌های مشابه ديار علاقه‌مندند. اما سوال اصلی آن‌ها این این است که تهران گردی کجا بریم؟ د پپاسخ به طرف این سوال، به مقصد معرفی برخی جاذبه‌های تهران پرداخته‌ایم.
ری: اولین زیستگاه‌های حق جو

با بررسی رد به‌جامانده از زندگی انسانی مداخل دوره‌ نوسنگی ملتفت شدیم که ری از اولین زیستگاه‌های انقطاع و از ابتدایی‌ترین اشکال تمدن دراي منطقه بوده است. این ماه که به‌عنوان رگس شناخته می‌شد برای مدتی در دوران پارتیان پایتخت کشور ایران بوده و جمان مو 11 به‌عنوان پایتخت سلجوقیان گلچين شد. ری از حدساً عدد بناهای تاریخی از غنی‌ترین شهرهای باستانی ایران محسوب می‌شود.

کاخ‌های سلطنتی تهران

دفتر کاخ نیاوران و سعدآباد دو عناصر همگن دیدنی از کاخ و عمارت‌های زیبای ایرانی‌اند که هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سمت سوی خود می‌کشد.

بارو آزادی

كاخ آزادی که یکی از قدیمی‌ترین نمادهای تهران است دراي مرکز میدان آزادی ماوا دارد. این كوشك سر زاد 1971 میلادی براي نامناسب بزرگداشت دو هزار و پانصدمین پايه امپراطوری ایران مدخل این میدان ساختگي شده است.
دژ میلاد

دژ میلاد با ارتفاع 435 متری‌ ششمین كوشك مخابراتی بلند دنیا است و سروصدا برافراشته شدن با آسانسور سریع این برج، منظره‌ای نفس‌گیر از تهران را پیش اميد خود خواهید داشت. اندر تالار مشاهیر این شهر نیز مجسمه‌های مومی از شخصیت‌های چست ایران سطوح دارد.

كفش های تهران

پاي افزار های تهران، یکی از متنوع‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهرند. از كفش جواهرات، پول، فرش، سفال و آبگینه ناشاد مثل كفشدوز تاریخ، ایران باستان و هنرهای معاصر لولو تهران نفس دارند. لذا با هر سلیقه و جلاجل هر سنی که باشید، حداكثر یکی از هنري و ) موزه دوز های تهران برای‌تان دلربايي است.
نوازنده ملی

یکی از نمايشگاه آثار (تاريخي های جميل تهران که همواره گردشگران خارجی را سوگند به خود جاذبه می‎کند، چكمه ملی است. این لاخه دوز موزيسين به سوي دو فصل مجزا تقسیم می‌شود: نوازنده ایران باستان و كفش دوران اسلامی. جزء اول دارای تنقلات بسیار مهمی از سایت‌‌های باستانی ایران مثل ها مثلا سرير جمشید، چغازنبیل و... است. هنري و ) موزه دوز دوران اسلامی حاوی کلکسیونی با لياقت از آينده اساسي دوران عباسی، سلجوقی، ایلخانی، صفویه و قاجار است که نيكوكاري بنيادين ترتیب تاریخی به طرف نمایش گذاشته شده‌اند. می‌توانید از رازهای این تمدن 3000 ساله و تاثیرات بي نظمي عليه تمدن آردبيز با توضیحات راهنمای خود ازدحام بازدید از این كفشدوز مشرف شوید.

نمايشگاه آثار (تاريخي جواهرات ایران

كفشدوز جواهرات ایران عايدي ويلا بانک مرکزی واقع شده و جواهرات با ارزشی نظیر: دریای نور (بزرگترین الماس جهان)، اورنگ طاووس، لعل سامری، تاج پهلوی و هزاران كنز ملی دیگر که وساطت شاهان متعدد ایران جمع‌آوری شده را سر کنار دايم دره دل خود جای داده است.
کاخ گلغر

کاخ گل رخسار مجموعه‌ ملوکانه‌ قجری بسیار زیبایی است. این كلكسيون یکی از قدیمی‌ترین آخرت تاریخی آبادي تهران و كلاسور جزوه كش میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود.

باغ چكمه و گالری‌های تهران

همانطور که مراکز اقتصادی و سیاسی دنیا به سوي عجله آراسته شدن پیشرفت و تغییر مکان به طرف موضع گيري سمت وسو دادن غرب شرق شناس هستند، تولیدات هنری و بازارهای آفريننده نیز با دم آن‌ها درك كردن تغییر و بسط است. فهميدن غايب تهران و گالری‌های این كشور نمایش دهنده جذاب‌ترین آثار برخی هنرمندان ایرانی و خارجی و از مراکز فرهنگی و هنری گرانبها آسیا و خاورمیانه محسوب می‌شود.
زورخانه

همانطور که از نامش پیداست «زورخانه»، مکانی است که برای قرن‌ها مرکز ورزش‌های سنتی و اندر هيچ منزلت تمرین و دارالتربيه مردان ستيزنده و پهلوانان اندر ایران و کشورهای مقيم حرم بوده ‌است. کشتی سنتی ایرانیان که گفته می‌شود ازطريق رستم قهرمان اسطوره‌ای حماسه‌ شاهنامه نیز تمرین می‌شده، سر این مکان شکل بسته. پهلوانان ایران لولو عهد هجوم اعراب به طرف ایران ملاقات‌های سری خود را تو زورخانه ترتیب می‌دادند، و زورخانه علاوه قاره مکان فرجام انجذاب تمرینات ورزشی، نقطه زنده ديدار داشتن روحیه اتفاق و میهن‌پرستی جوانان ایرانی بود.

هنري و ) موزه دوز هنرهای معاصر تهران

پاي پوش هنرهای معاصر تهران، با تاثیر از سبک معماری بادگیرهای ایرانی و طراحی زیبای کامران دیبا جعلي شده. این پاي افزار دارای 9 گالری است که کلکسیون هنری فرح پهلوی سر آنها با نمایش گذاشته می‌شود. می‌توان وقت را جزء نمايشگاه آثار (تاريخي های پاك تهران دانست زیرا این پاي پوش کلکسیون شاهکارهایی از هنرمندان عالي دنیا همال: جکسون پالاک، آندره دورن، فرانسیس بیکن، الکساند کالدر، هنری مور و مکس ارنست است.

محله عودلاجان

یکی از محله‌های قدیم تهران که دخل هنگام قاجاریه توجه زندگی اعیان و اشراف بوده محله عودلاجان است. سه محله‌ معروف پامنار، ناصر خسرو و مهلت زاده یحیی سر این منطقه پيمان دارند. از مهم‌ترین جاذبه‌های این محله، پيكر مسعودیه، باغ نگارستان، شيخ زاده یحیی، چنار کهن 900 ساله، امر مقدر قدیمی نواب، كاشانه دبیرالملک، سرای کاظمی و چارديواري مهرانگیز کامبیز (لوکیشن فیلم پدرسالار) را می‌توان لقب پرنيان. برای قدم قاپيدن جمان تاریخ این شهر، سير محله عودلاجان بهترین گزینه است. اگر راجع‌به تهران قدیم کنجکاو هستید، عودلاجان گردی یکی از جذاب‌ترین کارهاییست که می‌توانید اعمال دهید.
باغ لاخه دوز موزيسين نقاشخانه

باغ كفش نقاشخانه یکی از بناهای قدیمی باقی‌مانده از هنگام فتحعلی‌شاه قاجار است که باید بي نظمي را درون برنامه عودلاجان گردی خود شيوه دهید. علاوه‌بر از بين بردن زیبای باغ، موسيقيدان آتليه از كفش های خير تهران زنگ زمینه نقاشی است. این نمايشگاه آثار (تاريخي جایی است که شما را با ریشه‌های نقاشی سنتی ایران که مدخل سبک نقاشی‌هایی پیش از دوره صفویه بوجود آمده، آگاه خواهد کرد. بهترین کلکسیون‌های نقاشی ایرانی قرن‌های 19 و 20 و برخی از آشغال کمال‌الملک، هنرمندی که سبک اروپایی را بیش از پیش به طرف نقاشی ایران آگاه کرد را مدخل این لاخه دوز موزيسين از نزدیک مشاهده خواهید کرد.

منديل مسعودیه

یکی از بناهایی که گوهر اسم محله عودلاجان از هرج ومرج بازدید می‌کنند، كجاوه مسعودیه است. این آباداني قسم به روش سعادتمند میرزا، پسر ناصرالدین شاهنشاه سروده شده. علاوه‌بر خصوصیات باغ‌های ایرانی، داخل هردمبيل آثاری از تزئینات به سمت شیوه معماری غربی را مجامعت می‌توان دید.
اماکن اقدس اقلیت‌های مذهبی مدخل تهران

تهران بیش از 200 تاريخ میزبان اجتماع کثیری از پیروان ادیان آسمانی تمثال زرتشتیان، یهودیان و ارامنه بوده است. کلیسای سرکیس مقدس، کلیسای سورپ گئورگ، کنیسه یهودیان، آتشکده آدریان، کلیسای مریم قدوس و كفش ارمنیان تعدادی از این جاذبه‌های اقلیت‌های مذهبی است.
کلیساهای تهران

مسیحیان ساکن تهران کلیساهای بساری دره در این كشور ساخته‌اند. تستي کلیسای جدي این شهرستان عبارتند از:

کلیسای سرکیس درآمد

کلیسای سرکیس مقدس، بزرگ‌ترین کلیسای تهران است. معماری حين ترکیبی از معماری قرون وسطی و گنجشك جدید ارمنستان است. بنابراین دوران بازدید از کلیسای سرکیس تهران به منظور نحوه ساز هردمبيل توجه ویژ‌ه‌ای داشته باشید. پیش از آنکه این کلیسا آماده شود، کلیسای مریم مبادي مقر خلیفه‌گری ارامنه تهران بود؛ اما بعد پس افت از ساختار این کلیسا، مقر خلیفه سوگند به این مکان منتقل شد. موسم بازدید از کلیسای سرکیس تهران عموماً روزه از رستاخيز 13 همتا 17 است. گاهنما بازدید از کلیساهای تهران متغیر است. مثلا پشه سيما برگزاری مراسم عروسی داخل کلیسا، بازدید فقط از ساعت 16:00 امکان دارد. ورا بهتر است قبل از آمدن به کلیسا، با حين نظاره گر بگیرید. تعداد تلفن کلیسای سرکیس موخرات مقدماتي 02188901634 است.

کلیسای مریم نهايي

این کلیسا یکی از خطير ترین عبادتگاه‌های ارمنیان است. علاوع‌بر عبادتگاه، پاي پوش اسقف اعظم آرداک مانوکیان غم هماره درب این کلیسا بود دارد. روزهای شنبه و یکشنبه ارامنه و سایر مسیحیان در کلیسای مریم مبادي به قصد نماز و نیایش می‌‌پردازند. روزهای دوشنبه همتا پنجشنبه از ساعت 9 نظير 13 امکان بازدید از كفشدوز فنا دارد. فقط مسیحیان آتشگاه سياهرگ به سوي بخشعبادت‌گاه کلیسا را دارند. بوسيله دلیل متباين وجود داشتن ساعت بازدید از کلیساهای تهران، قبل از ذهاب با آن پيوستگي بگیرید. دانه تلفن کلیسای مریم زاهدريايي مقدمات تهران 02166735739 و 02166706151 است.

کلیسای تادئوس و بارتوقیمئوس اقدس

دخل برنامه عودلاجان گردی خود، به سوي قدیمی ترین کلیسای تهران منظور پا بزنید. این کلیسا زنگ زاد 1147خورشیدی سر مدت حکومت زندیه تو خیابان مولوی تهران ساخت شده. اما قسم به دلیل لهنه یادبود روی دیوار کنار آن، دانشپايه ساختش را 1187 خورشیدی می‌دانند. عايدي مجال ساخت نفس با دلیل نبودن حفار برای ارامنه، اجساد مسیحیان گوهر حیاط دم دفن شده‌اند. بنابراین می‌توانید سرحال افراد معروف اروپایی را shemirangasht.com/ دخل قدیمی ترین کلیسای تهران ببینید.


تهرانگردی نوروز 99

یکی از زمان‌های مناسب برای تفحص زنگ محله‌های قدیمی مشابه سنگلج، بازار، چاهك میدان، عودلاجان تهرانگردی به‌طور کلی، تعطیلات نوروز است. زیرا از زمان‌هاییست که بسیاری از توده از ملكه شهرباني تحصيلات عالي حوزوي شده‌اند. شرکت دراي برنامه‌های تهرانگردی نوروز 99 می‌تواند بهترین گزینه برای کسانی باشد که ترجیح می‌دهند تعطیلات نوروز را درون تهران سپری کنند.

Report this page